Другий пост номер три

Знову ж таки, продовжуючи класну традицію.

Цей пост пишу в ніч з першого на друге, але суть від того не міняється, сподіваюсь.

Рік був класним.

Як я писав першого нуль першого тринадцятого, новий рік – це справді шанс передивитися, що ти робив за рік, проаналізувати все, і щось змінити в собі. Той самий “Знак свыше”.

Зараз у мене є широченне поле для ретроспективи, яке включає, в першу чергу, цей блоґ, але не обмежується ним. Люди мого покоління залишають велику кількість інформації, за яку можна “зачепитися” і згадувати себе і свій стан душі коли вона створювалась. От наприклад та сама стіна ВК, чи повідомлення з “зірочкою” (у мене з березня таких назбиралося 1140).

Що я можу сказати? Загалом, я задоволений. Чисто в ім’я науки/мистецтва/цікавості, цього року старався покращити себе як особистість. Просто щоб щось робити. І зараз перечитую блоґ і бачу, що все те, що я робив за рік, було результативним. В першу чергу – дії, направлениі на розширення зони свого комфорту, і які паралельно давали мені досвід, розширювали кругозір (думав, що русизм, став шукати власне українське слово, але виявляється українською воно теж є, можливо, русизм тільки якщо у значенні “видноколо”?) і , чи не головне, робили життя цікавішим, таким чином спасаючи мене від сіростідепресіїпустоти.

Цього року справи з концентрацією трошки покращилися, але питання залишається чи не найактуальнішим. В цьому блозі багато інфи та посилань на цю тему, не буду тут писати уп’яте про це. Цього року основним словом, яке регулюватиме мої дії в плані продуктивності, буде unitasking. Ще мені буде потрібно перечитати ось це і не фанатіти занадто від нього. “Creativity comes from applying things you learn in other fields to the field you work in.”

Я почав і перестав писати вірші. Але якась творчість таки пробудилася в мені. Можливо є сенс не давати їй заснути. Періодично перекладати вірші чи куски тексту, мені це не зашкодить. (Ха, до речі, було б цікаво перекласти “Howl” українською!)

З’явилися ось такі напівбезумні ночі.

Три ключові події цього року в плані “професійного розвитку”, якщо це можна так назвати, — МАН, всі чотири етапи, Intel ISEF, і вступ до КПІ.

Мої плани на літо півроку тому – багато ідей про те, що робити з моїм вільним часом. Перечитати і обдумати.

По суті, я цього року остаточно забив на комп’ютери, хоча вони мене продовжують цікавити. Аж жаль якось. Думаю, варто було б почати поглиблюватися в це все знову — не тільки програмування, а і Лінукс, і інформаційна безпека, і просто цікаві речі. Поле для діяльності просто величезне, і воно дуже розвиває логіку, терпіння, problem solving skills. Треба поновити давно забуті контакти в цій області і знову почати спілкуватися з людьми, які можуть мене чомусь навчити. Я зараз розумію зі скількома надзвичайно крутими людьми я тоді спілкувався і не цінив цього. … зараз я теж багатьох недооцінюю, я впевнений. Я став сприймати всі блага, які мені дає доля, як належне, це дуже дуже погано. Не треба втрачати відчуття вдячності до.. світу, чи що. “Бога” я тут не напишу.

Щодо людей – цього року хочу робити акцент на спілкування саме вживу, якщо маю змогу це робити з цією конкретною людиною.

(Мені дуже не подобається присмак підтексту того, як я став мислити про спілкування та людей, не можу нічого з цим зробити, на жаль.)

New year resolutions for 2014: (ін ноу пертік’юлар оде)

 1. Рости над собою.
 2. Тримати стандарти, які я вимагаю від себе і від людей, з якими спілкуюсь, на висоті, і самому слідувати ним. Не допускати в собі подвійних стандартів до себе і інших. Ніколи.
 3. Мати чисту совість, відповідати перед собою за свої вчинки і думки.
 4. Стати відповідальнішим.
 5. Цінувати свій час, казати “ні”.
 6. Не витрачати і так коротке життя на пусті речі.
 7. Краще їсти, нормально спати (>6 годин, від семи з половиною в ідеалі. Але й не більше).
 8. Quality > Quantity
 9. Щодня читати >20 сторінок літератури
 10. Займатися спортом. (Конкретно: як мінімум зарядка вранці + бігати? + ну і пари ФП)
 11. Вчитися.
 12. Лягати спати рано, якщо немає причин цього не робити.

З більш абстрактного:

 • Читати більше, читати нормальну літературу, осмислювати її і отримувати від неї максимум задоволення і користі
 • Перестати мислити з парадигми “отримати для себе користь/задоволення/.. і так далі”
 • Вищі стандарти до себе. Забити на середнє статистичне і на те, що роблять і думають всі.
 • Медитувати, practice mindfulness
 • Писати матеріальні паперові листи людям.
 • Постійний аналіз себе, думок, вчинків.
 • (Без фанатизму)
 • Навчання: вчитися. Обдумувати те, що читаю, старатися його використати в житті
 • Знайомитися з цікавими людьми
 • Не боятися відсутності спілкування
 • Ні в якому разі не допускати залежності від людей (як взагалі, так і особистостей конкретно)
 • Отримувати задоволення від життя. :)

Не хочу сказати, що я цього року починаю нове життя, але є багато речей, які мені у собі не подобаються. Треба з цим щось робити, і я вірю в свою здатність це робити.

Мені цей пост не подобається, відверто не подобається. Переписати якось більш конкретно та з іншим вибором слів.

І взагалі треба критичним оком передивитися цей блоґ – мені здається я скотився до писання виключно про свій внутрішній світ і того, що мені в ньому не подобається. Якби я вів щоденник, то такі сторінки мене б дуже насторожили. Але цей блоґ по суті і є щоденником. Блін. Подумати над цим.

Далі. Ось це має потенціал.

Цікавитися нехарактерною мені музикою. Читати, слухати, дивитися фільми.

Брати у участь в подіях, які відбуваються в моєму місці — а тут щось постійно відбувається. Літературні вечори, галереї, музеї, виставки, події під відкритим небом і так далі.

Ходити по Місту, по затишним і атмосферним місцям, шукати їх, знаходити, запам’ятовувати.

Це все виглядає як нагромадження хаосу. Швидше за все через те, що зараз друга ночі (якого чорта я не сплю?!) і хоча я в стані нормально писати текст, навіть відносно грамотно, структура та стрункість думок і мисленних конструкцій і “attention span” при написанні текстів (я не знаю, чи є таке поняття в психології, має бути) у мене зараз зовсім інша.

Можливо писати цей пост зараз було помилкою? Помічаю, що якщо я неправильно формулюю для себе думку з самого початку, вона втрачається, або як мінімум втрачає свою красу і привабливість. І звідси цей пост міг негативно вплинути на мене.

Дочекатися нормального настрою, перечитати, переписати нормально, стараючись в той самий час не заглиблюватися в ці думки, написані під час не дуже доброго стану душі, щоб не повернутися у нього і таким чином не втратити ці думки.

З Новим Роком.

//http://www.reddit.com/r/ProjectEnrichment/comments/m4wlh/w11_suggestion_watch_a_ted_talk_everyday/

// http://www.reddit.com/r/announcements/comments/me5e9/american_censorship_day_stand_up_for/c30c7il

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *