Кілька думок про продуктивність, соушл мідіа, інформацію, хаотичність всього навколо.

Задумався про це коли включив компьютер пару годин тому, шукаючи щось у Вікіпедії. Десь через годину читав про Аменхотепа І, хвилин двадцять тому запутані стежки Вікіпедії привели мене до Дзета-функції Рімана.

Судячи по сьогодні, секунди розсипаються десь у Твиттері, Вікіпедії, ВКонтакті, (відкриваю історію пошуку) якісь блоги про ІБ, РНР, Gmail, різних агрегаторах новин, сторінках специфікації UTF-8, Stackoverflow з питаннями про нього, про функції рендомності в РНР, CSS, z-index, сторінках ВК з поганою поезією (творчість ВК це гора хламу, але дуже добре що вона там є; і зустрічаються геніальні люди, чия творчість має мало шансів звідти вийти), http://getprismatic.com/http://hunch.com/ ….. сенс усього цього? В Інтернеті маса цікавої інформації, але в той самий час абсолютно непотрібної мені зараз.

Я відчуваю як моя свідомість якась обірвана, хаотична, сіра, перевантажена інформацією, часто другосортною, непотрібною, кітчем. Більша частина моїх проблем є наслідком того, це хаотичне, неструктуроване “Я” проектується на зовнішній світ. Все це якось важко передати словами, але думки цікаві, хочу якось їх записати, поки вони не розчинилися серед усього маразму навколо та всередині мене, як це часто буває.

Недавно я відчув себе прекрасно читаючи в ліжку “На Западном Фронте без Перемен” Ремарка, в неділю, на протязі кількох годин. Міг би сидіти за комп’ютером і читати цікаві але непотрібні речі про життя у Московських тюрмах, правила поведінки тамстенографію закритої лекції КГБ про наглядвиконання смертних вироків і так далі.

Ще приклад – написання цього посту набагато приємніше ніж написання п’яти твітів про те, що треба щось робити. Тут хоч є місце подумати та проаналізувати стан речей.

Треба щось робити з цим всім. Це був вступ. План такий:

  1. Інформаційна дієта
  2. Менше Інтернету. Кажуть це не так вже і погано.
  3. Більше читати, частіше робити речі які потребують довгої концентрації. Мій attention span став значно коротшим за останні роки
  4. Якість > кількість. Більше серйозної, якісної, цікавої, глибокої, неоднозначної літератури, фільмів. Менше кітчу з ВК/Тві
  5. Правильні пріоритети (за півроку підготуватися до ЗНО по фізиці, матем, та укр. мов це цілком реально, якщо цим зайнятися).
  6. Менше починати того, що потребує додаткової уваги/напруження. Як от створення цього сайту.
  7. Це: http://www.aaronsw.com/weblog/productivity

Якщо будуть ще думки писатиму сюди.

Links on topic:

  1. https://github.com/leftnode/get-shit-done
  2. http://resources.informationdiet.com/tools.html awesome!

Взагалі, я задоволений що є цей блог – писати свої думки в пустоту має на мене дивний, майже терапевтичний ефект. In the middle of the desert I can say anything I want.